Osem

Anadolu Sigorta 'nın ilk grup oto hasar uzmanları Sigorta Hasar Modülü LEVEL 3 eğitimini tamamladılar.

 

Sigorta şirketi oto hasar uzmanlarına yönelik üretici standartlarına göre hazırlanan ve doğru hasar onarım yöntemlerini içeren eğitimler, Anadolu Sigorta oto hasar birimi uzmanlarının katılımıyla devam ediyor.

 

Anadolu Sigorta oto hasar birimlerinde yer alan uzman katılımcılar daha önce aldıkları Level 1 ve Level 2 eğitimin devamı niteliğinde olan Sigorta Hasar Modülü Level 3 eğitimini 15-16 Mart tarihlerinde gerçekleşen eğitimle aldılar. Doğru onarım yöntemlerini teorik ve daha çok uygulamalı pratik görerek mevcut tecrübelerine çok önemli bilgiler kattılar.

 

Sigorta Hasar Modülü Level 3 eğitiminde; eğitime katılan uzmanlar trafik kazası maddi hasarlar kapsamında zarar gören araçların onarım sürecindeki kaporta, boya doğru onarım yöntemleri ve yanı sıra yedek parça tedariği, hasar dosyalarındaki suistimaller hakkında pratik uygulamalar yaptılar.

 

Uygulayarak öğrenmenin etkin olarak kullanıldığı OSEM eğitimlerinde sigorta şirketi oto hasar uzmanlarına, kontrol ettikleri dosyalardaki hasar onarım süreçlerinde olabilecek suistimalleri görmelerine ve engellemelerine destek sağlanması ve ilgililerin doğru onarım yöntemlerine sevk edilmesi amaçlanıyor. 

 

Eğitimlerin düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ileten katılımcılar LEVEL1, LEVEL, LEVEL 3 eğitimlerine katılarak süreci tamamladılar. Katılımcılar OSEM eğitiminin sektöre yeni başlayan arkadaşlara temel düzeyde verilmesi gerektiğini ve aynı zamanda sigorta şirketilerinin oto hasar uzmanlarının bu eğitimleri alması gerektiğini söylediller. Eğitimlerin oto hasar dosyalarına bakış açılarını değiştirdiğini ifade ettiler.

 

Tüm eğitimler sonunda katılımcılar, OSEM'in Level1,2,3 eğitimlerini bitirme belgesi olan tamamlama sertifikasını almış olacaklar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 OSEM

Kişisel Verilerin Korunması