Osem

Akıllı etiket sistemi Osem-Sicpa işbirliği ile tamamlandı.

 

 

Orijinal ve Sertifikalı Yedek Parçaların doğrulanmasına yönelik çalışacak OSEM PARÇA TAKİP ve DOĞRULAMA SİSTEMİ  yakında başlıyor.

OSEM iş ortakları arasına Sicpa Türkiye'de katıldı.

 

Oto yedek parça takip sistemi konusunda işbirliği sözleşmesi OSEM Yönetim Kurulu Üyesi Atilla OKSAY ve SICPA TÜRKİYE İcra Kurulu Başkanı  Aykut FERAH arasında imzalandı. 

OSEM Genel Müdürü Bener YIKILMAZ, OSEM Operasyon Direktörü Ekrem ÇANKIRLI, SICPA TÜRKİYE Kurumsal İlişkiler Direktörü Ayşin AKMAN ve SICPA TÜRKİYE Operasyon Direktörü Hakan ARIKAN'ın da hazır bulunduğu törende her iki firma yetkilileri parça takip sistemindeki bu işbirliğinin oto branşında sigorta sektörüne önemli faydalar getireceğini, uygulanacak parça takip sistemi ile sigorta tedariklerinde adil bir rekabet ortamı ve güven zemini sağlanacağını ilettiler.

 

Sigorta şirketleri oto branşında tedariği yapılan parçalar OSEM'in Akıllı etiket parça takip sistemi ile masa üstü, tablet bilgisayar ile mobil telefonlar üzerinden şeffaf bir şekilde takip edilecek ve doğrulanabilecek..Üretici/distribitör/dağıtıcı, onarım servisi, eksper, sigorta şirketi ile sigortalının da aynı anda parçaları takip edebileceği alt yapı sigorta sektöründe ilk defa uygulanacak. Bu çerçevede kaza sonrası araç onarım tedarik süreçlerinde sigortalıya kadar uzanan her aşamada belli bir güven zemininin oluşturulması hedefleniyor.

 

OSEM tarafından sigorta sektöründe kalite ve maliyet odaklı iyileştirmeler için takip ile izlenebilirlikte kullanılacak özel etiketlerin üzerine,  tek kullanımlık taklit edilemeyen ve her parçaya özel, güvenilir takip yöntemleri uygulanacak. Takip sistemi, oto sigortası kapsamında yurt dışı ve yurt içinden tedarik edielen tüm parçaları kapsayacak şekilde hazırlanıyor.

 

OSEM parça takip ve doğrulama sistemi, orijinal ve sertifikalı eşdeğer parçaların doğrulanarak sigorta şirketlerine sunulması noktasında güven sağlayan bir referans noktası olması açısından ayrı bir önem arz ediyor.

 

OSEM ile işbirliği yapan SICPA TÜRKİYE marka ve ürün güvenliği konusunda hizmet veren, tedarik zincirinde ürünün izlenmesi, sahte gerçek ürün ayrıştırılmasında ihtiyaca özel çözümler geliştiren uluslararası bir firma, 1927 yılında İsviçre’de faaliyet göstermeye başlayan SICPA’nın ürünleri günümüzde 200 ülkede kullanılıyor. Ülkemizde GİB-Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tütün mamülleri ve alkollü içkilerin ambalajlarında bandrol sistemleri uygulayan SICPA  90. yıldır, Türkiye'de ise 10. yıldır faaliyet gösteriyor. 

 

OSEM, sigorta sektörü parça tedariğinde kalite ve maliyet odaklı iyileştirmeler için gelirştirdiği "Oto Yedek Parça Takip ve Doğrulama Sistemi" projesi ile sigorta şirketlerine oto sigortası kapsamında önemli bir hizmette daha bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 OSEM

Kişisel Verilerin Korunması