Osem

OSEM özel servisler için kaporta ve boya tesisleri standardı hazırladı.

 

OSEM, oto sigortası kapsamında sigorta şirketlerinin hasar birimlerine yönelik çalışan onarım servisleri için kaporta ve boya tesisleri standardı adı altında özel bir katalog hazırladı.

 

Özellikle üretici standartlarında doğru onarım yöntemlerine yönelik hazırlanan standart, hasarlı araç onarım işi yapan ya da yapmak isteyen özel servisler için önemli bir kılavuz niteliğinde; Standardın yer aldığı katalog, servislerin çalışma alanlarını ve mevcut onarım yöntemlerini, günümüz ihtiyaçlarına göre standarda sahip tesisler hedefine ulaşılmasına ve onarım servislerinde hizmet kalitesininin geliştirilmesine destek olmayı amaçlıyor.

 

Kaporta ve Boya tesisleri standardında, Trim, Mini Onarım, Hızlı Göçük Düzeltme, Küçük, Orta Hasar , Ağır Hasar Onarım, Şasi ve Kaporta Düzeltme, Boya, Ön Düzen Balans, Ekspertiz, Diagnostik, Araç Yıkama Temizlik, Oto Kuaför  başlıklarına yönelik hasarlı araç onarım çalışma alanları ile kullanılması gereken ekipmanlara ve eğitim altyapılarına yönelik kılavuz bilgiler yer alıyor.

 

Servisler için çok iyi bir masa başı çalışma olan standart, olması gereken servis niteliğini çok iyi anlatıyor. Asgari 173 m2 alana sahip bir servisten 1500 m2 alana sahip servise kadar ölçülendirmeleri ile tüm teknik detayları veren standart, özel servisler için bugüne kadar yapılmış ilk standart olma özelliğine sahip görünüyor.

 

Sigorta şirketlerinin anlaşmalı servis ihtiyaçları çerçevesinde çalışacakları servislerde doğru çalışma alanı, doğru ekipman, doğru eğitimli teknisyen üçlüsünün kabul edilebilir onarım yöntemlerinin uygulanmasında çok önemli olduğundan yola çıkarak; OSEM bu standart ile sigorta sektörü oto branşında sigorta şirketleri hasar birimleri ve servisleri için önemli bir hizmet gerçekleştirdiğine inanıyor.

 

Kaporta ve Boya Tesisleri Standardının, Servisleri Silver, Gold ve Platinum olarak segmente etmesi, onarım servisinin mevcut konumuna ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olması, mevcut yapılarını geliştirmek isteyen servislerin kullanımında büyük kolaylık sağlayacak. Ayrıca, standard kılavuzunu alıp uygulayan servisler OSEM-SS-10001 Oto Bakım ve Onarım Merkezi Yeterlilik Belgelendirmesi kapsamında sürece dahil olduklarında süreçleri hızlı geçip OSEM belgesine çok daha kolay sahip olabilecekler.

 

Farklılaşmak ve gelişmek isteyen servislerimizin standardı elde edebilmesi için https://www.osemas.com.tr/tr/urunler linkine tıklayıp standart kılavuzu incelemeleri sonrası e-katalog olarak online satış bölümünden kredi kartı ile aldıktan sonra hemen bilgisayarlarına indirebilir ve kataloğu kullanmaya başlayabilirler.

 

OSEM olarak oto sigortası kapsamında sigorta şirketleri ile çalışan ve Edirne'den Ardahan'a kadar ülkemizin her köşesinde faaliyet gösteren onarım servislerine ulaşabilmek için hazırladığımız bu online e-katalog sisteminin gelişmek ve farklılaşmak isteyen tüm servisler arasında fırsat eşitliği sağlayacağına inanıyoruz.

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 OSEM

Kişisel Verilerin Korunması