Osem

OSEM Sertifikasyon Anonim Şirketi, Türkiye Sigorta Birliği - TSB tarafından kurulmuştur. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığının gözetim ve denetimine tabidir.

 

Sektör adına sigorta şirketlerinin araç hasar onarımlarında sunulan güvenlik ve kalite standardlarını yukarıya çekmeyi; buna karşın maliyetleri daha etkin bir şekilde kontrol etmeyi ve adil bir rekabet ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır.


Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik tedarik sistemindeki ilgililer için oto yedek parça ve servis sertifikasyonu uygulamaları yapacak olan şirketin amacı;

 

1. Orijinale eşdeğer yedek parça belgelendirmesi yapmak. Parça takip sistemini oluşturup oto sigorta şirketlerinin kullanımına açmak ve şirketlerin oto hasar birimi tedariğinde kullanılan sertifikalı eşdeğer parçaların takibini sağlamaktır.

 

2. Sigorta şirketlerine hizmet veren ya da vermek isteyen servisler için, hasar onarımlarındaki hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik hazırlanan oto bakım ve onarım merkezi standardı kapsamında servisleri belgelendirmektir.

 

 

 

© Copyright 2016 OSEM

Kişisel Verilerin Korunması